Historie kapely

Po seznámení a následném setkání pánů P. Sroky, J. Sroky, D. Muczky st. a M. Trávníčka se začala v květnu 2015 formovat sestava zatím bezejmenné kapely. Hledal se ještě kytarista a klávesák.

Kytaru brzo obsadil D. Muczka ml., ale za klávesy se nikoho nepodařilo posadit. Na výzvu se sice přihlásili dva, ale dohoda se nezdařila. Jednoho dne jsme dostali kontakt na J. Nováka a po dohodě nastoupil jako poslední člen kapely.

V září je kapela kompletní a začíná zkoušet. Repertoár je ryze autorský. Pro kapelu skládá hlavně M. Travníček (hudba + texty), ale taky P. Sroka (hudba + texty), J. Novák (hudba + texty) a D. Muczka st. (hudba + texty). Co se týče konečných aranžmá skladeb, v tom je kapela samostatná.

Po roce a půl je nazkoušeno devět skladeb a kapela s názvem "FAJER" se přesouvá do nahrávacího studia Pat - Ben v Kravařích, aby nahrála a vydala svou prvotinu ve formě CD s přiléhavým názvem "Vzplanutí". Kapela FAJER zahajuje v roce 2017 oficiálně svou činnost.

Za svou (zatím krátkou) existenci kapela nejen koncertuje na různých pódiích, ale účastní se i mnoha hudebních soutěží. Dokonce se jí v roce 2018 podařilo jednu vyhrát. Jednalo se o Muzikomat 2018, kde naše kapela obsadila díky hlasování fanoušků krásné 1. místo za českou stranu kapel. V roce 2019 vydáváme první oficiální videoklip na skladbu "Přisouzená role", který se dostal i do hitparády Czechparáda na TV Rebel.

Ale čas stále letí neúprosně dál a v roce 2022 jsme vydali naše druhé CD pod názvem "Stáří? ...není pro sraby!!!"

Ovšem pořád platí, že je to jen na Vás - na fanoušcích a posluchačích, zda se toto hudební těleso včetně jeho tvorby povedlo.

FAJER

Členové

Bývalí členové