Zdeněk

Hrát jsem začal v 15-ti letech, těsně před sametovou revolucí. Nejprve na španělku. Ač jsem miloval Beatles, tak sehnat tehdy nějaké akordy, bylo zcela nemožné a odposlouchávat jsem ještě neuměl. Nebylo tedy moc na výběr a hrát country, nebo Brontosaury, mne nebavilo. Byl to třeba Olympic, Schellinger, Petr Novák, ale přišla revoluce a otevřely se nové možnosti. Top byl Karel Kryl, kterého si zahraju strašně rád i dnes. A dokonce jsem spolu se svým otcem a strýcem v prosinci 1989, složil svou první píseň na komanče.

V té době, mne hodně oslovila domácí metalová scéna. Byli to Torr, Arakain, Root, Vitacit, Debustrol a spousta dalších. Ze zahraničních byl top Death. Pak Kreator, Sepultura, Slayer, Obituary a spousta další "zvracecí" muziky.

Namontoval jsem snímač na španělku, sehnal staré rádio a s pár kamarády jsme už v roce 1991 měli svou první kapelu Alkománia. Hráli jsme jen své věci, kopíračka mne nebavila a i když jsme neměli na bicí a hrálo se na všechno, co mělo nějaký zvuk, tak jsme fungovali dost dlouho a udělali dost věcí.

Pak přišel Mastersdeath a po vojně různé projekty, jako "Beze jména" , BUČ a Kubrt (Bratrstvo Umakartového Čela a Kubrt). V roce 2000 jsem začal hrát v kapele Helpness, kde jsem setrval do roku 2008, kdy jsem kvůli zranění musel přestat hrát. Ale už na podzim toho roku, jsem založil s kamarády KillingWendigo, které ale fungovalo jen dva roky.

Pár let jsem byl na muziku rozzlobený, ale v roce 2021 jsem byl přemluven "Kolou" do D-Rocku. Někdy si prostě ale dva lidi nesednou a tak jsem teď v kapele Fajer. Kluci jsou zdá se rozumní a velice vstřícní, tak nám to snad vydrží co nejdéle. No a hlavně.....už se mi nechce psát další životopis do další kapely. :-D